Liga szkocka. Pieniądze mają przekonać Lennona do pozostania w Celticu

Były klub Artura Boruca Celtic Glasgow swoje międzysezonowe plany postanowił rozpocząć od przedłużenia umowy z dotychczasowym trenerem Neilem Lennonem. Irlandczyk w ubiegłym sezonie niejednokrotnie dostawał listy z pogróżkami, miejscowa policja donosiła również o przechwyconych przesyłkach z materiałami wybuchowymi pod jego adresem. Władze klubu zapowiedziały znaczne podwyższenie pensji trenera.

Jednoroczny kontrakt, który klub zaoferował Lennonowi opiewa na znacząco większej kwocie niż w latach poprzednich. Szkockie media uważają, że Irlandczykowi nie pozostaje nic innego, jak tylko podpisać nową umowę. Pod koniec tygodnia klub ma ogłosić wynik rozmów z trenerem, które są prawdopodobnie na zaawansowanym poziomie, jednak, by dopiąć szczegóły, z urlopów muszą wrócić najważniejsze osoby w klubie - Peter Lawwell oraz Dermot Desmond.

Przedłużenie kontraktu z Lennonem ma polepszyć atmosferę w zespole, który niemal w ostatniej chwili przegrał walkę o tytuł z lokalnym rywalem zespołem Rangers. Lennon doprowadził w ubiegłym sezonie Celtic do triumfu w Pucharze Szkocji, a piłkarze zrobili pod jego wodzą widoczny podstęp. Jego wysiłek nagrodzić postanowił szef klubu Peter Lawwell oraz większościowy udziałowiec Dermot Desmond, którzy zaproponowali byłemu piłkarzowi Celticu wyższy kontrakt.

Ile jeszcze może znieść Neil Lennon ?

Więcej o: