Piłka nożna. Roy Keane kandydatem na trenera Melbourne Victory

Były gwiazdor Manchesteru United Roy Keane jest poważnym kandydatem do objęcia stanowiska trenera klubu Melbourne Victory grającego w australijskiej A-League.

W styczniu Keane został zwolniony z funkcji trenera w Ipswich Town, grającym w lidze Championship (bezpośrednie zaplecze Premier League). Teraz ma szansę na posadę w Melbourne. "Sydney Morning Herald" pisze, że Irlandczyk przyleciał już na Antypody decydujące rozmowy. Był widziany wśród widzów meczu Sydney FC z Shanghai Shenhua w Azjatyckiej Lidze Mistrzów.

12 marca Melbourne Victory zwolniło trenera Ernie Merricka, który prowadził zespół od niemal sześciu lat, od pierwszego sezonu zespołu w A-League. Zespół który ma na koncie dwa mistrzostwa, w tym roku odpadł już w pierwszej fazie play-off.

Keane to były kapitan Manchesteru United. Wygrał z nim Ligę Mistrzów, zdobył też siedem mistrzostw Anglii i cztery Puchary Anglii. Swoją karierę trenerską rozpoczął w 2006 roku w Sunderlandzie, który wprowadził do Premier League. Zrezygnował w grudniu 2008 po serii porażek.

Na ławkę trenerską powrócił w 2009 roku w Ipswich.

Agnielska federacja odrzuciła odwołanie Wayne'a Rooneya ?

Więcej o: