Piłka nożna. Eric Cantona dyrektorem New York Cosmos

Amerykański klub New York Cosmos zatrudnił Francuza Erica Cantonę na stanowisku dyrektora do spraw piłki nożnej. Była gwiazda Manchesteru United ma przywrócić świetność znanej niegdyś drużynie, chcącej dołączyć do amerykańskiej ligi MLS.

44-letni Francuz, który przygodę z zawodowym futbolem skończył w 1997 roku, w nowojorskim klubie ma odpowiadać za wszelkie kwestie piłkarskie, łącznie z doborem piłkarzy do pierwszego zespołu. Będzie ściele współpracował z byłym reprezentantem USA Cobim Jonesem, który został mianowany jego zastępcą i ambasadorem klubu.

- Cantona i Jones mają wspólnie objąć dziedzictwo klubu, i przyciągnąć do niego piłkarskie talenty ze wszystkich stron świata - ogłosił rzecznik klubu, odmawiając podania szczegółów umowy z Cantoną.

Klub New York Cosmos istniał w latach 1971-1985 i przyczynił się do popularyzacji piłki nożnej w Stanach. W jego barwach grali miedzy innymi Pele, Franz Beckenbauer, Carlos Alberto i Stanisław Terlecki. Klub upadł w 1985, po rozwiązaniu ligi NASL (North American Soccer League). Teraz ma zabłysnąć na nowo.

- To wielki i wspaniały projekt. Cosmos jest silny, pięknie zbudowany, z wielką przeszłością. To rodzaj połączenia między piłką nożną i sztuką - powiedział Cantona.

Sędzią ćwierćwiecza wybrano Pierluigiego Collinę ?

Więcej o: