MLS. Klinsmann znalazł pracę w... FC Toronto

Były trener reprezentacji Niemiec - Juergen Klinsmann został zatrudniony w drużynie z amerykańskiej ligi MLS - FC Toronto. Niemiec będzie pełnił funkcję konsultanta i doradcy w działaniach reorganizacyjnych klubu.

Kanadyjski klub nawiązał współpracę z Klinsmannem oraz z jego firmą konsultingową 'SoccerSolutions", by stać się bardziej konkurencyjną siłą w amerykańskiej lidze soccera - informuje FC Toronto. Niemiec ma pomagać w reorganizacji struktury sekcji piłkarskiej.

"Jesteśmy zaszczyceni tym, że możemy pracować z ikoną futbolu, taką jak Juergen. Dzięki temu mamy dostęp do jego bogatego doświadczenia, co wpłynie na nasze działania oraz wesprze rozwój naszej drużyny" - czytamy w oświadczeniu klubu.

Klinsmann w trakcie swojej bogatej kariery zawodniczej zdobył mistrzostwo świata w 1990 roku, a jako trener doprowadził reprezentację Niemiec do brązowego medalu w 2006. W USA były gracz m.in. Bayernu Monachium i Sampdorii Genua mieszka od kilku lat. W sezonie 2008/09 prowadził klub ze stolicy Bawarii, jednak bez większych sukcesów.

W obecnym roku Niemiec był jednym z kandydatów na następcę Boba Bradleya na stanowisku selekcjonera reprezentacji USA, jednak ostatecznie rozmowy nie zakończyły się pomyślnie.

FC Toronto w zakończonym sezonie MLS zajęło piąte miejsce we Wschodniej Konferencji i nie awansowało do fazy play-off.

Piłkarze Ghany wciąż czekają na zaległe pieniądze za mundial ?

Więcej o: