Benfika do kibiców: Nie wybierajcie się na wyjazdy. Protestujemy przeciwko sędziom!

Działacze Benfiki Lizbona przekonują kibiców kluby, by ci nie jeździli na mecze wyjazdowe swojego zespołu, w proteście przeciw sędziom, którzy wypaczyli wynik ostatniego spotkania Benfiki. Lizbończycy przegrali 1:2 z Vitorią Guimares.

- Chcemy poprosić fanów, by ci nadal dopingowali nasz zespół ale... tylko na Estadio da Luz. Chcemy by zaprzestali uczestnictwa w meczach wyjazdowych - powiedział jeden ze sterników Lizbony w oficjalnym komunikacie władz Benfiki.

- Przez takie zachowanie chcemy dać dowód naszej nadziei na to, że poważne rozgrywki, w których uczestniczymy, wciąż są rozgrywane w imię ducha sportu, który jednak niewątpliwie ucierpiał - dalej przekonują działacze.

Trener Jorge Jesus i dyrektor sportowy Riu Costa skrytykowali pracę arbitra Olegario Benquerence po ostatnim ligowym spotkaniu Benfiki z Vitorią Guimares. Sędzia dwukrotnie wstrzymał się przed podyktowaniem rzutu karnego dla grającej na wyjeździe Benfiki, w sytuacji gdzie faule były ewidentne.

Po zdobyciu pierwszego od pięciu lat mistrzostwa Portugalii, piłkarze Benfiki nie wytrzymali na presji ciążącej zawsze na mistrzach - przegrali trzy z czterech pierwszych spotkań ligi, zajmują dopiero 13. miejsce w stawce, tracąc dziewięć punktów do FC Porto.

Rozzłoszczeni sternicy klubu zapowiadają również bardziej drastyczne metody walki z błędami arbitrów. Rui Costa i spółka uważają, że fatalne pomyłki sędziego Benquerencego mogą spowodować, że Benfika zbojkotuje rozgrywki Pucharu Ligi!

Wejdź na nasz profil, zostań fanem. Komentuj, dyskutuj, radź - Sport.pl na Facebooku ?

Więcej o: