Piłka nożna. Rosjanie zmienią ligowy kalendarz

Od 2012 roku rozgrywki ligi rosyjskiej będą toczyć się według takiego samego schematu, jaki obowiązuje w większości państw europejskich. - Sezon zacznie się w sierpniu a zakończy w maju z przerwą w środku zimy - poinformowała w poniedziałek rosyjska federacja RFU.

Dotychczas sezon w ligach Rosyjskich zaczynał się w marcu a kończył się w listopadzie.

- Przejście będzie stopniowe. W przyszłym roku sezon będzie podzielony na trzy etapy - zapowiedział szef RFU Siergiej Fursenko. - Rozgrywki zaczną się na wiosnę 2011 roku a zakończą na wiosnę 2012. Następnie przejdziemy na tradycyjny system jesienno-wiosenny - wytłumaczył.

W 2012 roku sezon zacznie się na początku sierpnia a zakończy w końcu maja, z trzymiesięczną przerwą między grudniem a lutym. Według Fursenki, takie rozwiązanie pomoże czołowym klubom w rywalizacji na arenie europejskiej.

Zmiany pomogą zorganizować mundial

Zmianom sprzeciwiły się władze ligi, argumentując że wiele stadionów nie jest przystosowanych, do rozgrywania na nich spotkań w końcu listopada i na początku marca. Problem ten przyspieszy według Fursenki budowę nowych stadionów, które pomogą Rosji w ubieganiu się o organizację mundialu w 2018 roku.

Już w sprzedaży z "Gazetą Wyborczą" 100 stronicowy Skarb Ligi Mistrzów ?

Więcej o: