Afera korupcyjna w Chinach. Byli szefowie federacji podejrzani o ustawianie meczów

Chińska policja prowadzi śledztwo w sprawie podejrzenia przyjęcia łapówki i ustawiania meczów przez byłego szefa chińskiej federacji piłkarskiej (CFA) i dwie inne ważne postaci chińskiego futbolu. Wcześniej aresztowano jego następcę

Agencja Xinhua poinformowała, że w kręgu podejrzanych znaleźli się były szef CFA Xie Yalong, były dyrektor drużyny narodowej Wei Shaohui i były szef członu sędziowskiego Li Dongsheng.

- Śledztwa są częścią większego dochodzenia dotyczącego hazardu i ustawiania spotkań - informuje chińskie Ministerstwo Bezpieczeństwa Publicznego.

Xie był znienawidzony przez większość chińskich kibiców, którzy obarczali go winą za porażki reprezentacji narodowej i potężną aferę korupcyjną, która wstrząsnęła krajową ligą.

Posadę szefa CFA stracił na początku zeszłego roku.

W obliczu ogromnej liczby doniesień o ustawianych meczach i potwierdzenia, że afera jest faktem, chińska policja zdecydowała się oficjalnie ogłosić, że w tej sprawie prowadzone jest śledztwo.

W styczniu aresztowano i zwolniono z posad następcę Xie Yalonga, Nana Yonga, jego zastępcę Yang Yimina oraz innego byłego szefa członu sędziowskiego Zhanga Jianqianga.

Inwestor z Hong Kongu przejmie Liverpool? 

Więcej o: