Piłka nożna. Diego Maradona zainteresowany Portugalią

W czwartek, po dwóch przegranych meczach w eliminacjach Euro 2012, zwolniony z posady selekcjonera Portugalii został Carlos Queiroz. Zainteresowany objęciem stanowiska jest Diego Maradona, który po zrezygnował z prowadzenia drużyny narodowej Argentyny.

Według portugalskiego dziennika A Bola, legendarny argentyński piłkarz bardzo entuzjastycznie podchodzi do możliwości trenowania Cristiano Ronaldo i spółki. Doniesienia te potwierdza Alejandro Mancuso, jeden z asystentów "Boskiego Diego" z ławki Argentyny.

- To prawda. Odbyłem rozmowę z Diego i doszliśmy do wniosku, że praca ta sprawiłaby nam wiele radości. Maradona chciałby bardzo poprowadzić reprezentację Portugalii, ma trenerską wiedzę i boiskowe doświadczenie. - powiedział Mancuso. - Nie kontaktowaliśmy się jeszcze z federacją tego kraju - dodał.

Maradona trenerskie cv złożył w wielu klubach i federacjach piłkarskich, ale jak dotąd żaden z potencjalnych pracodawców, nie zaproponował mu posady.

Portugalia, jak wiele innych europejskich krajów, bierze udział w eliminacjach do Euro 2012. Do tej pory po dwóch meczach zdobyła tylko 1 punkt.

Mam już większość składu na Euro - Franciszek Smuda

Więcej o: