Liga szkocka. Grad goli w meczu Motherwell - Hibernian

Aż 12 bramek padło w meczu pomiędzy drużynami Motherwell i Hibernian, zakończonym remisem 6:6. Jeszcze w 65. minucie goście prowadzili czterema bramkami, jednak końcówka należała do mającego polskie korzenie Lukasa Jutkiewicza.

Zobacz relację z meczu na Z Czuba.tv ?

Mecz miał niesamowity przebieg. W 65. minucie swoją drugą bramkę zdobył Anthony Stokes i wydawało się, że jest już po meczu, gdyż Hibernian prowadziło 6:2. Po bramkach Gilesa Coke'a, Toma Hateleya i Johna Suttona Motherwell odrobiło część strat, ale goście wciąż prowadzili.

W barwach Motherwell grał jednak Lukas Jutkiewicz. 21-letni napastnik najpierw w 87. minucie nie wykorzystał rzutu karnego, ale w doliczonym czasie gry ustalił wynik meczu na 6:6.

Jutkiewicz urodził się w Southampton, ale jak donosi strona espn.go.com z uwagi na swoje pochodzenie może reprezentować Polskę, Litwę, Anglię i Irlandię. W 2007 roku wyraził chęć grania dla Polski, gdyż Polakiem był jego dziadek.

Jutkiewicz jest wypożyczony do Motherwell z Evertonu. W 31 meczach zdobył dziesięć bramek.

Motherwell - Hibernian 6:6 (2:4)

Bramki:Giles Coke (16., 67.), John Sutton (39., 76.), Tom Hateley (72.), Lukas Jutkiewicz (90.) - Colin John Nish (11., 20., 36.), Riordan (28.), Anthony Stokes (56., 65.)

Tytuł we Francji dla Olympique Marsylia ?