Liga francuska. Auxerre wygrało i...było liderem

W 32. kolejce ligi francuskiej Auxerre, którego barw bronią Ireneusz Jeleń i Dariusz Dudka, wygrało 1:0 na boisku Nancy i wskoczyło na pozycję lidera tabeli. Było tam jednak tylko kilka godzin - Olympique Marsylia, który swój mecz z Nice rozpoczął w niedzielę o 21:00 (Auxerre zaczęło o 17:00), ograł rywali 4:1 i odzyskał prowadzenie w Ligue 1.

Przed meczem Auxerre - Nancy obie drużyny minutą ciszy uczciły pamięć ofiar katastrofy lotniczej w Smoleńsku, w której zginął m.in. prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka. Dudka i Jeleń zagrali z czarnymi opaskami.

Auxerre pokonało Nancy dzięki trafieniu Niculae w 88 minucie, wcześniej dogodną okazję zmarnował między innymi Jeleń, który już na początku meczu trafił z bliskiej odległości wprost w bramkarza rywali.

Jeleń zagrał 83. minuty, a Dudka pełne 90, ale nie zaliczą oni tego meczu do udanych - prestiżowy francuski dziennik L'Equipe nisko ocenił występ Polaków: Dudka otrzymał notę 5 (w 10. punktowej skali), a Jeleń 4, co było najniższą oceną w zespole (razem z Valterem Birsą).

Auxerre po tym meczu wskoczyło na fotel lidera Ligue 1, jednak nie pozostało tam długo - Olympique Marsylia, który swoje spotkanie rozpoczął cztery godziny później, wygrał z Nice 4:1 i odzyskał prowadzenie, spychając Auxerre na drugą lokatę.

Aktualna tabela wygląda następująco: prowadzi Olympique Marsylia (62 punkty w 31. spotkaniach), tuż za nimi plasuje się Auxerre (zgromadziło 60 punktów w 32. kolejkach), a trzecią pozycję zajmuje Olympique Lyon - w 32. meczach uzbierał on 58 punktów.

Nowy lider w Serie A:

AS Roma wykorzystała szansę na objęcie prowadzenia w tabeli ligi włoskiej - ograła 2:1 broniącą się przed spadkiem Atalantę i zepchnęła liderujący przez cały sezon Inter Mediolan na drugie miejsce - czytaj relację z meczu Romy.