Mecz CSKA - Zenit przełożony z powodu braku ochrony

Mecz ligi rosyjskiej pomiędzy CSKA Moskwa a Zenitem St. Petersburg, który miał zostać rozegrany w sobotę na stadionie Łużniki w Moskwie, będzie przełożony na inny termin. CSKA oświadczyło, że nie udało się zapewnić odpowiedniej ochrony.

CSKA chciało zagrać z Zenitem na mieszczącym 80 tysięcy ludzi stadionie Łużniki, choć normalnie w lidze gra na znacznie mniejszym stadionie Chimek. Miejscowa policja oświadczyła jednak, że nie będzie w stanie zapewnić bezpieczeństwa.

To efekt poniedziałkowych zamachów terrorystycznych w moskiewskim metrze, w których zginęło 39 osób, a wiele zostało rannych. Od poniedziałku policja w całej Rosji postawiona jest w stan szczególnej gotowości.

- Klub otrzymał informację od Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, że nie jest możliwe, by mecz odbył się na stadionie Łużniki, bo nie da się zapewnić odpowiedniej ochrony.

Nowy termin meczu zostanie ogłoszony w najbliższych dniach. Odwołanie meczu ligowego oznacza, że CSKA będzie miało więcej czasu na przygotowanie się do rewanżowego starcia z Interem Mediolan w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Mecz odbędzie się we wtorek na stadionie Łużniki.

Inter skromnie pokonał CSKA Moskwa ?

Więcej o: