Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Liga szkocka. Nowy trener Celtiku: Boruc numerem jeden

- Boruc wraca między słupki. To najlepszy bramkarz, jakiego kiedykolwiek widziałem na Celtic Park - powiedział o Arturze Borucu Neil Lennon, tymczasowy trener Celtiku Glasgow.

Poprzedni trener, Tony Mowbray, stracił pracę w miniony czwartek, po porażce 0:4 z St. Mirren. Tymczasowym szkoleniowcem został Neil Lennon, były kapitan Celtiku, w barwach którego występował przez siedem lat.

Jednym z pierwszych ruchów Lennona na nowym stanowisku było przywrócenie Artura Boruca do roli pierwszego bramkarza. Polak za czasów Mowbray'a stracił pozycję na rzecz...innego Polaka - Łukasza Załuski. Jednak już podczas debiutu Lennona na ławce trenerskiej - meczu z Kilmarnock (Celtic wygrał 3:1), Boruc strzegł bramki wicelidera ligi szkockiej.

- On jest rewelacyjnym bramkarzem. Najlepszym, jakiego kiedykolwiek widziałem na Celtic Park i dlatego wraca między słupki - powiedział Neil Lennon.

Lennon nie zapomina jednak o Załusce. - Mamy dwóch dobrych bramkarzy. Chcemy żeby ta konkurencja wpłynęła na nich pozytywnie. To powinno ich tylko popychać do przodu.

Na razie jednak do roli pierwszego bramkarza Celtiku wraca Artur Boruc, a Łukasz Załuska będzie musiał walczyć o kolejną szansę ciężką pracą na treningach.

Przeczytaj o niesamowitym Ibrahimovicu ?

Więcej o: