Kolejna bramka Smolarka w Grecji

AO Kavala pokonała na wyjeździe Panthrakikos Komotini 3:1, wynik otworzył już w 6. minucie polski napastnik Euzebiusz Smolarek, czym znacząco przyczynił się do czwartej z rzędu wygranej w lidze swojego nowego zespołu. Inny Polak Łukasz Sosin całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych Kavali.

W 11. minucie wynik na 2:0 dla gości podwyższył Benjamina Onwuachi. Bramkę kontaktową kwadrans później zdobył dla Panthrakikosu Steve Belek, a wynik tuż przed końcem pierwszej części spotkania ustalił Diogo Rincon. Euzebiusz Smolarek wybiegł w pierwszym składzie drużyny Aada de Mosa, ale już w 38. minucie opuścił boisko.

Swoją strzelecką niemoc Smolarek przełamał dwa tygodnie temu w spotkaniu z Panathinaikosem Ateny.

Zespół Polaków liczy się obecnie w walce o występy w europejskich pucharach, z kolei ich niedzielny rywal to najpoważniejszy kandydat do spadku z pierwszej ligi greckiej. Jubileuszowe 10 zwycięstwo Kavali w tym sezonie dało im 36 punkt i przesunęło na piąte miejsce w tabeli - do czwartego AEK Ateny Kovala traci sześć punktów.

Bundesliga: Kontuzja Łukasza Piszczka ?