Wzruszający list Victora Valdesa do Ikera Casillasa. "Potrafiłeś latać wyżej niż my wszyscy razem wzięci"

Rywal z Barcelony i zmiennik z reprezentacji Hiszpanii, Victor Valdes, napisał list do Ikera Casillasa, by wesprzeć go w walce o powrót do zdrowia po zawale serca. "Jako przyjaciel i rywal zachęcam: znów stań się białym lwem, teraz przy linii bocznej" - możemy przeczytać.
Zobacz wideo

Iker Casillas w środę przeszedł operację serca. Doświadczony, 38-letni bramkarz poczuł się źle na treningu Porto. Kiedy trafił do szpitala, okazało się, że ma zawał. - Casillas będzie mógł funkcjonować jak zwykły człowiek, może wrócić do normalnego życia, ale nie do zawodowego futbolu - stwierdził już lekarz Porto.

Jednemu z najlepszych bramkarzy w historii futbolu otuchy starają się dodać jego byli i obecni koledzy z boiska. Teraz wzruszający list do Casillasa napisał Victor Valdes.

 

"Drogi Ikerze, drogi przyjacielu [...] jesteś jednym z tych, którzy urodzili się z rękawicami na rękach. Jesteś idolem mającym wszystkie te cechy, które każdy z nas musiał nabyć. Jesteś idolem, na którym skupia się ten mniej zdolny, marzący, że pewnego dnia będzie mógł podnieść trofeum jak ty" - pisze Valdes.

Podsumowując karierę Casillasa, stwierdza, że bronił tak cudownie, jakby korzystał z magicznej różdżki. I przyznaje, że pisząc to wszystko, czuje wzruszenie. "Emocje przy pisaniu tego listu są nieuniknione. Z nostalgią wspominam wszystkie nasze wielkie bitwy, które ceniłem najbardziej, o czym nawet nie wiedziałeś. Dziękuję ci za to. I za wszystko, co mi dałeś na każdej wspólnej sesji treningowej" - stwierdza Valdes.

On i Casillas razem zdobyli mistrzostwo świata i mistrzostwo Europy. "Twoje serce nadal bije. Dla tych, którzy marzą o osiągnięciu tego, co ty osiągnąłeś" - stwierdza Valdes, chyba próbując zasugerować koledze, by został w świecie piłki, w nowej roli. "Jako przyjaciel i rywal z minionych lat zachęcam: znów stań się białym lwem, teraz przy linii bocznej" - kończy Valdes.

Więcej o: