Matthijs de Ligt niemal pewny transferu: "Nie sądzę, by sprzedano mnie drożej niż Frenkiego de Jonga"

O kapitana Ajaksu Amsterdam - Matthijsa de Ligta - stara się kilku europejskich gigantów. Wydaje się, że 19-latek jest coraz bardziej świadomy tego, że po tym sezonie zmieni barwy klubowe. Piłkarz przyznał to nawet podczas internetowego czatu z kibicami Ajaksu.
Zobacz wideo

Matthijs de Ligt rozgrywa przełomowy sezon w swojej karierze. We wtorek 19-letni kapitan wyprowadzi swoich kolegów na półfinałowy mecz Ligi Mistrzów z Tottenhamem. Nic dziwnego, że kilku europejskich gigantów widziałoby u siebie utalentowanego obrońcę. Jak się okazuje, sam zawodnik jest coraz bardziej świadomy tego, że po zakończeniu sezonu prawdopodobnie opuści Amsterdam. Od dłuższego czasu o zawodnika silnie zabiega FC Barcelona.

Matthijs de Ligt o transferze: „Nie sądzę, by sprzedano mnie drożej niż Frenkiego de Jonga”

Podczas internetowego czatu z kibicami Ajaksu, de Ligt odpowiedział na pytania dotyczące ewentualnego transferu: „Nie sądzę, żeby Ajax sprzedał mnie za większe pieniądze niż Frenkiego de Jonga (75 milionów euro – red). Za pomocników zwykle płaci się więcej – Frenkie odszedł za dobrą kwotę. Nie wiem jednak, jak to będzie – to wszystko zależy od Ajaksu” – powiedział de Ligt.

 

„Nie podjąłem jeszcze decyzji, zobaczymy co będzie w przyszłości. W tym momencie skupiam się na meczach, jakie czekają na nas już wkrótce. Jest jeszcze wiele spotkań do rozegrania i musimy się postarać, by zakończyć ten sezon jak najlepiej” – dodał obrońca. 

W obecnych rozgrywkach de Ligt wybiegał na boisko już 50 razy. Portal transfermarkt.de wycenia obrońcę na 70 milionów euro. 

Więcej o: