Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Dramat Bartosza Kapustki. Może stracić mistrzostwa Europy do lat 21

Bartosz Kapustka doznał kontuzji kolana, która wykluczy go z gry na co najmniej miesiąc. W poniedziałek piłkarz grający w OH Leuven przejdzie szczegółowe badania. Wtedy powinno być jasne czy reprezentant Polski będzie w stanie zagrać w czerwcowych mistrzostwach Europy do lat 21.
Zobacz wideo

Bartosz Kapustka to zawodnik angielskiego Leicester City wypożyczony do OH Leuven. W belgijskiej drugiej lidze Polak spisywał się dobrze, ale - niestety - sezon dla niego właśnie się skończył. W piątek były zawodnik Cracovii nie dokończył meczu przeciw AFC Tubize (porażka 0:1). Kapustka zszedł z boiska, mimo że wcześniej trener jego zespołu wykorzystał już limit zmian. Drużyna Leuven musiała kończyć spotkanie, grając w liczebnym osłabieniu.

Bartosz Kapustka skończył sezon?

Pierwsza diagnoza mówi, że Kapustka uszkodził łąkotkę i nie zagra w piłkę przez miesiąc. To oznacza, że nie pomoże już swojemu klubowi w tym sezonie, bo ostatni ligowy mecz Leuven rozegra 26 kwietnia.

Drugiego czerwca ma być znana kadra Polski na mistrzostwa Europy U-21. Czesław Michniewicz bardzo liczy na Kapustkę, bo ten jest jednym z liderów reprezentacji. Turniej zostanie rozegrany od 16 do 30 czerwca we Włoszech i w San Marino. Polska zmierzy się w grupie A z Włochami, Hiszpanią i Belgią. Szczegółowe badania Kapustka przejdzie w poniedziałek. Po nich powinno być jasne ile czasu zawodnik potrzebuje na rekonwalescencję.