Były reprezentant Polski wraca do gry! Trenuje z nowym klubem

Sebastian Boenisch trenuje z Austrią Wiedeń. - Obserwujemy jego występy. Wiemy, że szuka klubu, więc jego obecność tutaj to szansa zarówno dla niego, jak i dla nas - powiedział Ralf Muhr, dyrektor sportowy Austrii.
Zobacz wideo

Sebastian Boenisch od pół roku pozostaje bez klubu. Ostatnim zespołem 31-latka był TSV 1860 Monachium, z którym zawodnik podpisał w październiku 2016 roku dwuletni kontrakt. W lipcu poprzedniego roku lewy obrońca rozstał się z drużyną "Lwów" i od tego czasu nie ma przynależności klubowej. Niewykluczone jednak, że ta sytuacja niebawem się zmieni.

Boenisch grał w reprezentacji Polski

Boenisch rozpoczął bowiem treningi z Austrią Wiedeń - aktualnie 5. zespołem austriackiej Bundesligi. 14-krotny reprezentant Polski dołączył do zgrupowania Austrii, na którym piłkarze Thomasa Letscha przygotowują się do rundy wiosennej. Być może 31-latek zostanie na dłużej w Wiedniu. - Sebastian trenuje z nami. Obserwujemy jego występy. Wiemy, że szuka klubu, więc jego obecność tutaj to szansa zarówno dla niego, jak i dla nas - powiedział Ralf Muhr, dyrektor sportowy Austrii. Boenisch był podstawowym zawodnikiem polskiej kadry podczas Euro 2012. Wcześniej występował w reprezentacjach Niemiec U-20 i U-21.

Więcej o: