Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Premier League. Petr Kellner odkupi Chelsea od Romana Abramowicza?

Petr Kellner - czeski miliarder - może odkupić Chelsea od Romana Abramowicza. Takie informacje w czwartek podały media naszych południowych sąsiadów.

Głównym powodem, dla którego Roman Abramowicz może sprzedać Chelsea, są jego problemy z wizą na Wyspach Brytyjskich. Jak wynika z informacji pochodzących z otoczenia Rosjanina, jego wiza wygasła z końcem kwietnia i do tej pory nie została odnowiona. Chociaż 51-latek może zarządzać klubem na odległość, to na dłuższą metę ma być to dużą przeszkodą.

Oficjalnym powodem, dla którego wiza Abramowicza nie została odnowiona, są szczegółowe kontrole dla osób inwestujących ponad dwa mln funtów na Wyspach Brytyjskich (Brytyjczycy sprawdzają, czy pieniądze pochodzą z całkowicie legalnych źródeł). Wiadomo jednak, że duży wpływ na całą sytuację ma ochłodzenie stosunków na linii Wielka Brytania - Rosja po otruciu Siergieja Skripala, byłego rosyjskiego oficera wywiadu wojskowego.

Według nieoficjalnych źródeł, Abramowicz opuścił Wyspy już na początku kwietnia i od tamtej pory nie był na nich ani razu. Rosjanin ma być sfrustrowany i zły na sytuację wizową i chociaż nie chce sprzedawać klubu, który nabył w 2003 roku, to przedłużająca się, niekorzystna sytuacja polityczna, może zmusić go do tego kroku.

Oferta z Czech?

Abramowicz niechętnie rozstałby się z Chelsea, ale faktem jest, że Rosjanin skłonny jest do rozważenia poważnej oferty. Poważnej, czyli takiej, na której zarobiłby aż trzy mld funtów. Zdaniem brytyjskich mediów Abramowicz w sierpniu odrzucił ofertę opiewającą na 2,5 mld funtów.

W czwartek czeskie media poinformowały, że londyńskim klubem zainteresowany jest Petr Kellner. To czeski miliarder, 88. najbogatsza osoba na ziemi wg rankingu "Forbesa." Jego majątek szacowany jest na 15,5 mld dolarów.

Zdaniem portalu Tyden.cz, Kellner w najbliższych dniach ma rozpocząć wstępne rozmowy dotyczące kupna Chelsea. Jak dodały "Lidove noviny" Czech byłby zainteresowany kupnem 50 proc. akcji klubu.

Smaczku sprawie dodaje fakt, że Kellner i Abramowicz znają się bardzo dobrze. Czech jest nawet właścicielem jednej z lóż na Stamford Bridge.

Abramowicz kupił Chelsea w 2003 roku za około 140 mln funtów. Wg wyliczeń "Bloomberga" od tamtej pory włożył w klub ponad 1,1 mld funtów. Odkąd Abramowicz przejął Chelsea, "the Blues" wywalczyli 15 trofeów, w tym po pięć mistrzostw i pucharów kraju oraz Ligę Mistrzów i Ligę Europy.

Premier League. Eden Hazard kontuzjowany!

Premier League. Dziesięć zwycięstw z rzędu. Dlaczego Arsenal wygrywa?

  Premier League. Manchester United zostanie przejęty przez saudyjskiego księcia? Szejk chce zapłacić 4 miliardy funtów!