Nowy klub Guilherme solidarny z Oezilem. Piłkarze wyszli na boisko w koszulkach z jego zdjęciem

W przedsezonowym sparingu pomiędzy Malatyasporem i Gazisehirem Gaziantep, piłkarze pierwszego zespołu wyszli na boisko w koszulkach ze zdjęciem Mesuta Oezila. To akt wsparcia dla piłkarza, którego w ostatnich tygodniach krytykują niemieckie media i kibice.

"Wszyscy jesteśmy z tobą, powiedzmy NIE rasizmowi" - tak brzmiał napis na koszulkach piłkarzy tureckiego klubu, na których widniało zdjęcie Mesuta Oezila. To akt wsparcia dla byłego reprezentanta Niemiec, który od kilku tygodni jest bardzo krytykowany za swój występ na mundialu. Zespół Joachima Loewa, broniący w Rosji tytułu mistrza świata, nie zdołał wyjść z grupy.

- Kiedy gram dobrze, to jestem Niemcem. Kiedy idzie gorzej, jest zupełnie inaczej - przyznał Oezil po zakończeniu mundialu, nie radząc sobie z krytyką. Piłkarz podkreślał, że coraz częściej spotyka się z przejawami rasizmu i nieuzasadnionych negatywnych komentarzy. W konsekwencji takiej sytuacji pomocnik Arsenalu zdecydował się zakończyć karierę reprezentacyjną.

Od kilku dni piłkarzem Malatyasporu jest Brazylijczyk Guilherme. Były piłkarz Legii Warszawa ubiegły sezon spędził w Benevento, ale po spadku włoskiej drużyny do Serie B zdecydował się na transfer do Turcji, gdzie podpisał roczny kontrakt.

***

>> Real Madryt pobije transferowy rekord? 224 mln euro za Hazarda

>> Marketingowy szał w Turynie. Dzięki Ronaldo do końca roku Juventus może zarobić 60 mln euro

>> Karol Świderski stracił przytomność w meczu Jagiellonia - Wisła. Piłkarza przewieziono do szpitala

>> Kamil Wilczek z trzecim golem w sezonie duńskiej ekstraklasy [wideo]

>> Grzegorz Krychowiak skomentował pierwszy występ w Lokomotiwie Moskwa

>> Paolo Maldini wraca do AC Milan

Więcej o: