Aplikacja
Aplikacja Sport.pl LIVE
  POBIERZ

Świetny początek pracy Nenada Bjelicy w Dinamie Zagrzeb

Mistrzostwo i Puchar Chorwacji - to osiągnięcia Nenada Bjelicy w 8 dni od rozpoczęcia pracy w Chorwacji. Trener, który nie potrafił zdobyć trofeum z Lechem Poznań, w Dinamie Zagrzeb wejście ma fenomenalne.

Bjelica, po zwolnieniu z Lecha Poznań, pracę w Dinamie Zagrzeb rozpoczął 15 maja. Już cztery dni później po raz pierwszy usiadł na ławce trenerskiej w meczu ligowym swojego nowego klubu. W meczu ligowym, w którym jego piłkarze spisali się bardzo dobrze, i wygrywając 3:1 z Interem Zapresic zapewnili sobie mistrzostwo Chorwacji.

Zaledwie trzy dni po meczu dającym tytuł mistrzowski, Bjelica cieszył się z kolejnego trofeum, tym razem Pucharu Chorwacji. Dinamo w finałowym spotkaniu pokonało 1:0 Hajduk Split, a bramkę dającą zwycięstwo zdobył Mario Gavranović.

To kolejno drugie i trzecie trofeum w karierze trenerskiej Bjelicy. Wcześniej, trenując w Austrii, zdobył mistrzostwo pierwszej ligi. W Polsce przez dwa lata pracy w Lechu Poznań nie odniósł żadnego sukcesu, pomimo tego, że jego drużyna grała m.in. w finale Pucharu Polski, czy walczyła o mistrzostwo.

Więcej o: