Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Star Sixes. Abidal błysnął w mistrzostwach gwiazd

W Londynie trwa turniej Star Sixes, w którym rywalizuje 12 narodowych reprezentacji w sześcioosobowej odmianie piłki nożnej. Wśród wielu gwiazd na razie najmocniej błysnął były zawodnik Barcelony, Eric Abidal

Francja z Abidalem w składzie gra w grupie C, razem z Niemcami, Portugalią i Danią. Po porażce z Niemcami 3:4 w drugiej kolejce „trójkolorowi” pokonali 3:2 Portugalię.

Akcję, w której Abidal „położył” Vitora Baię i strzelił do pustej bramki, warto obejrzeć kilka razy.

Abidal to 38-letni były obrońca m.in. Monaco i Barcelony. W 2011 roku zdiagnozowano u niego raka wątrobokomórkowego, a Francuz wrócił na boisko już dwa miesiące po rozpoczęciu leczenia i wygrał z Barcą Ligę Mistrzów. Rok później okazało się, że nastąpił nawrót choroby i zawodnik musi przejść przeszczep wątroby. Abidal znów wrócił na boisko bardzo szybko - po dziewięciu miesiącach. Karierę skończył w grudniu 2014 roku.

Star Sixes to turniej dla takich piłkarzy, którzy swoje kariery już skończyli, ale chcą jeszcze grać w piłkę. Futbol sześcioosobowy pozwala im uniknąć problemów kondycyjnych, a kibicom zapewnia ciekawe, dynamiczne widowiska. W meczach pada bardzo dużo bramek - w londyńskich turnieju rozegrano już 12 meczów (rywalizacja toczy się w trzech czterezespołowych grupach, w A grają Hiszpania, Anglia, Meksyk i Szkocja, w B: Brazylia, Włochy, Nigeria i Chiny), w których strzelono w sumie 61 goli, co daje średnią 5,08 gola na spotkanie.

Kibice oglądają dużo bramek i mnóstwo świetnych zawodników. W turnieju występują m.in.: Roberto Carlos, Rivaldo, Dida, Steven Gerrard, Michael Owen, Fernando Morientes, Carles Puyol, Gaizka Mendieta, Michael Ballack, Youri Djorkaeff, Robert Pires, Marcel Desailly, Ludovic Giuly, Fernando Couto, Nuno Gomes, Deco, Alessandro Del Piero i Fabrizio Ravanelli.