Łukasz Teodorczyk nie pojawił się na gali najbardziej prestiżowego plebiscytu w Belgii

W Belgii znów głośno jest o Łukaszu Teodorczyku. Tym razem niestety nie z powodu strzelanych przez niego goli. Polak w środę nie pojawił się na gali najbardziej prestiżowego plebiscytu.

Na galę "Het Laatste Nieuws" Teodorczyk zaproszony został jako jeden z nominowanych do najważniejszej nagrody wieczoru - najlepszego piłkarza Jupiler Pro League w 2016 roku. Chociaż reprezentant Polski w ostatnich miesiącach zachwycał skutecznością na belgijskich stadionach, to nagroda ostatecznie trafiła do Jose Izquierdo z Clubu Brugge. Nasz rodak zajął drugie miejsce.

Mimo, że Teodorczykowi dawano duże szanse na zwycięstwo, to Polak na gali się nie stawił. Jego nieobecność początkowo tłumaczona była sytuacją rodzinną, ale nie okazało się to prawdą. Nawet pracownicy RSC Anderlechtu nie wiedzą, dlaczego polski napastnik na gali się nie pojawił.

- Anderlecht chce przeprosić organizatorów gali za nieobecność Teodorczyka. Jest w Polsce, ale nie wiemy, dlaczego. Może pomylił dni? To na pewno nie bojkot - powiedział rzecznik klubu David Steegen.

Zobacz wideo