Liga belgijska. Łukasz Teodorczyk bez gola z Lokeren

Anderlecht tylko zremisował na wyjeździe z Lokeren 0-0 w meczu 25. kolejki ligi belgijskiej. 90 minut w barwach "Fiołków" rozegrał Łukasz Teodorczyk.

Spotkanie nie stało na wysokim poziomie, a obu zespołom brakowało dobrych okazji strzeleckich. Teodorczyk był najbardziej aktywny w pierwszej połowie. Pierwsze uderzenie oddał już po 30 sekundach, ale piłkę bez większego wysiłku złapał Copa. W 13. minucie Teodorczyk próbował po raz kolejny, ale zbyt lekko uderzył głową.

Najbliżej gola był w 25. oraz w 37. minucie minucie, ale w obu sytuacjach został w ostatniej chwili uprzedzony przez obrońcę rywala. W drugiej części spotkania był bardzo niewidoczny, a oba zespoły nie potrafiły stworzyć sobie dobrych okazji. Polak dostał żółtą kartkę w 62. minucie za niesportowe zachowanie.

Dzięki remisowi Anderlecht zrównał się w tabeli punktami z liderem z Club Brugge - oba zespoły mają po 49 pkt, ale Brugge swoje spotkanie rozegra dopiero w niedzielę. Teodorczyk jest nadal najlepszym strzelcem ligi belgijskiej z 17 trafieniami. Drugi Jelle Vossen (Club Brugge) ma o cztery trafienia mniej.

Złe informacje dla Nawałki... Reprezentanci Polski mają problemy w swoich klubach