Lekarz Robina van Persiego: Myślałem, że to zawodnik ligi amatorskiej

Dr Mehmet Ozen, który w niedzielę zajmował się byłą gwiazdą Arsenalu i Manchesteru United po jej kontuzji oka przyznał, że początkowo nie rozpoznał kim jest jego pacjent.

W 36. minucie meczu 10. kolejki ligi tureckiej między Fenerbahce a Akhisarem Belediyespor (3:1) Holender doznał fatalnie wyglądającej kontuzji. Van Persie starł się w polu karnym z Abdoulem Sissoko - napastnik Fenerbahce otrzymał mocny cios w lewe oko. W pierwszej chwili zagraniczne media pisały o tym, że uraz może skończyć się dla zawodnika utratą wzroku.

Na szczęście pierwsze badania wykazały, że van Persie nie straci wzroku w lewym oku. - Uraz nie będzie miał poważnych konsekwencji. Piłkarz ma się już dużo lepiej - poinformowała drużyna holenderskiego napastnika.

W mediach nt zawodnika wypowiedział się dr Mehmet Ozen, który przyznał, że początkowo nie rozpoznał kim jest jego pacjent. - Kompletnie nie interesuję się piłką nożną. Na początku myślałem, że to zawodnik ligi amatorskiej - powiedział Ozen "Fanatikowi". - Kiedy jednak zobaczyłem tłumy wokół szpitala, zorientowałem się, że jest to ktoś znany. Potraktowałem go jednak jak każdego innego pacjenta. Mimo nieprzyjemnej kontuzji Robin był wzorowym pacjentem. Współpracował doskonale, był pokorny i pomocny.

- Naprawdę nie wiedziałem, że to ktoś znany. Dowiedziałem się o tym dopiero dzień później z mediów. Zadzwonił też do mnie mój przyjaciel, który zobaczył zdjęcie w internecie. Nie robiłem sobie selfie z van Persim, zdjęcie zostało wysłane do chirurga plastycznego, by pokazać mu stan oka pacjenta - dodał.

Trenerska lista płac. Po wypłatę najlepiej do Premier League