Piłkarz z ligi chorwackiej ma IQ 155. "Koledzy się ze mnie śmieją"

Domagoj Boljat to jeden z najinteligetniejszych piłkarzy na świecie. Ma IQ 155, co jest przyczyną docinek ze strony kolegów. Uważają, że "jest za mądry na piłkę nożną".

Piłkarz RNK Split jest członkiem chorwackiej Mensy. Skończył ekonomię, a w weekend strzelił gola w wygranym 3-0 meczu ze Slavenem Kopriwnicą. - Koledzy śmieją się ze mnie, że nie robię kariery w czymś innym, bo jestem za mądry na piłkę nożną - powiedział po meczu.

- W szkole zawsze dobrze sobie radziłem, na uczelni było tak samo. Nie było za trudno, wszystkie egzaminy zdawałem w pierwszym terminie. Dzięki temu miałem je z głowy i mogłem poświęcić się swojej największej miłości, czyli piłce nożnej. Ojciec namówił mnie oraz siostrę Antonellę na sprawdzenie naszego IQ. Wtedy okazało się, że jesteśmy ponadprzeciętnie inteligentni, ale w szkole nie zwracano na to wielkiej uwagi.

- Piłka nożna zawsze była moim priorytetem. Tu taka inteligencja nie jest kluczowa, ważniejsze jest odnalezienie się w grupie oraz inteligencja przestrzenna. Stereotyp piłkarzy jako głupich ludzi jest niesprawiedliwy - powiedział Boljat.

Zobacz wideo

Wybrano "Złotego Chłopca"! Oto talenty na miarę Messiego czy Aguero