Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Liga turecka. Kosmiczna kara dla Sneijdera. Ok. 2 mln euro za... żółte kartki

Wesley Sneijder dostał od Galatasaray karę w wysokości ok. 2 milionów euro. Powód? W poprzednim sezonie otrzymał 11 żółtych kartek.

Kibice są wściekli na decyzję prezesa Dursuna Ozbeka i zaprotestowali przeciwko niej pod siedzibą klubu w Stambule. Sneijder jest ulubieńcem fanów, od kiedy wzmocnił zespół w 2013 roku.

Sneijder podziękował tym kibicom na Twitterze. Oczywiście nie jest zadowolony z kary, ale na razie nie zamierza odchodzić z klubu.

- Jest mi przykro. Nie wiem, co się stanie. Poczekamy i zobaczymy, co przyniosą następne dni. Kara mnie zbytnio nie obchodzi - powiedział wicemistrz świata z 2010 roku i były piłkarz m.in. Interu Mediolan, z którym w 2010 roku zdobył potrójną koronę.

Według tureckich mediów Galatasaray ukarał aż 13 swoich piłkarzy za żółte kartki w poprzednim sezonie. Sneijder dostał ich 11 w 25 meczach. To oznacza, że za każdą kartkę zapłacił nieco ponad 180 tys. euro. Według agenta Sneijdera Guido Albersa Galatasaray chce się pozbyć holenderskiego piłkarza z klubu. Jego kontrakt wygasa w 2018 roku i to byłby idealny moment na jego sprzedaż, by zarobić na nim sporo pieniędzy.

Galatasaray w minionym sezonie zajęło dopiero 6. miejsce w lidze tureckiej i wygrało Puchar Turcji. W europejskich pucharach i tak nie zagra. UEFA wykluczyła tureckiego giganta za złamanie przepisów finansowego fair play.

źródło: Okazje.info