Kicker: Artur Sobiech nadzieją Hannoweru

Mimo że Hannover 96 Artura Sobiecha spadł z ligi, to Polak ma niezły okres. Strzelił cztery gole w pięciu meczach i otrzymał powołanie do szerokiej kadry na Euro. - W jego klubie liczą, że pomoże im wrócić do Bundesligi - pisze Kicker.

Kicker na swojej stronie internetowej docenia 25-letniego napastnika. Dziennikarze przyznają, że odkąd Daniel Stendel przejął Hannover 96, to Polak jest jednym z najlepszych piłkarzy. Świadczą o tym liczby: cztery bramki w pięciu ostatnich spotkaniach. Nie uchroniło to jednak tego zespołu przed spadkiem z Bundesligi (zajęli 18. miejsce).

To właśnie Polak według Kickera ma być jedną z najważniejszych postaci w projekcie powrotu Hannoveru 96 do niemieckiej elity. Na Sobiecha bardzo liczy trener i prezes klubu. Sam zawodnik nie wyklucza, że zostanie na kolejny rok i pomoże drużynie.

Niemiecki klub stoi jednak przed dylematem. Kontrakt polskiego piłkarza kończy się latem 2017 roku. Oznacza to, że Hannover 96 ma ostatnią szansę, by zarobić na Polaku. W innym przypadku Sobiech już w styczniu będzie mógł podpisać kontrakt z dowolnym klubem. Piłkarz wyceniany jest na 1,5 mln euro.

12 maja selekcjoner reprezentacji Polski Adam Nawałka podał szeroką kadrę na Euro 2016. Sobiech znalazł się na liście 28 piłkarzy. Nie wiadomo jednak, czy snajper pojedzie na turniej. Według ekspertów znajduje się w grupie zawodników, którzy mają mniejsze szanse na wyjazd do Francji.

Zobacz wideo

Sensacja! Najlepsza jedenastka sezonu bez Messiego i Ronaldo

Więcej o: