Trener Frank de Boer o Arkadiuszu Miliku: jego bramki oznaczają nasze mistrzostwo

- Jeżeli zostanie królem strzelców, będzie to bardzo miłe i pewnie będzie także oznaczać dla nas mistrzostwo - powiedział wprost o Arkadiuszu Miliku szkoleniowiec Ajaksu, Frank de Boer

Milik miał moment, w którym klub zdawał się w niego wątpić, ale po jego ostatnich fantastycznych występach chwile niepewności minęły. Przyznaje to nawet trener zespołu z Amsterdamu:

- Gdy Milik nie przekonywał, szanse dostawali inni zawodnicy. Teraz udowodnił, jak dobrym jest napastnikiem. Wcześniej musiałem czasem postawić na innych, bo nie byłem do końca zadowolony, ale teraz Milik udowadnia, że wszystko, co było złe, jest już za nim - powiedział o polskim napastniku jego klubowy trener.

- Jeżeli zostanie królem strzelców, będzie to bardzo miłe i pewnie też będzie oznaczać dla nas mistrzostwo. Jego bramki zwiększają nasze szanse. Mam więc nadzieję, że to będzie dla niego fantastyczny sezon - wyjaśnił de Boer.

Holender zabrał głos po ostatniej ligowej kolejce, w której Polak zdobył kolejne dwie bramki (Ajax pokonał PEC Zwolle 3:0). 22-letni piłkarz w tym sezonie ligowym strzelił już w sumie 18 goli.

W klasyfikacji strzelców Milik zajmuje trzecie miejsce, ex aequo z Dirkiem Kuytem z Feyenoordu. Prowadzi Vincent Janssen (AZ Alkmaar) - 20 goli, przed Luukiem de Jongiem (PSV Eindhoven) - 19.

Ajax po 29 kolejkach z dorobkiem 71 pkt prowadzi w tabeli i o dwa punkty wyprzedza PSV Eindhoven.

Zobacz wideo

Wszystkie twarze Michała Probierza [FOTOSTORY]

Więcej o: