Eredivisie. Frank de Boer: To był prawdopodobnie najlepszy mecz Arkadiusza Milika

- To był prawdopodobnie najlepszy mecz Arkadiusza Milika - powiedział o występie polskiego napastnika z AZ Alkmaar (4-1) trener Ajaksu Frank de Boer.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasPolski napastnik jeszcze niedawno siedział na ławce rezerwowych Ajaksu. Był krytykowany m.in. za nie najlepszą współpracę z kolegami oraz słabą grę na małej przestrzeni. Milik wrócił jednak do składu tydzień temu i strzelił dwa gole z Excelsiorem (2-0). Swój wyczyn powtórzył w ostatni weekend z AZ (4-0).

- To był jeden z naszych najlepszych meczów w tym sezonie - powiedział de Boer w rozmowie z klubową telewizją. - To był prawdopodobnie najlepszy występ Arka Milika. Nie tylko ze względu na dwa gole strzelone w urodziny, ale również ze względu na to, że ciągle był "pod grą", otrzymywał piłkę. Właśnie to chciałem zobaczyć, AZ nie mogło go powstrzymać.

- Jeśli Milik dalej będzie tak grał, mogę obiecać mu miejsce w podstawowej jedenastce - stwierdził De Boer. Polak w 22 meczach ligowych strzelił 13 goli i zaliczył 7 asyst. W poprzednim sezonie w 21 spotkaniach trafił 11-krotnie i miał 4 asysty.

Ajax znajduje się w znakomitej dyspozycji. Po raz ostatni w lidze przegrał 13 grudnia i od tej pory wygrał 7 spotkań i kolejne 2 zremisował. Po 25 kolejkach zespół z Amsterdamu ma aż 61 pkt. To najlepszy wynik za kadencji de Boera - w poprzednich latach na tym etapie sezonu jego Ajax miał 49 pkt (przejął zespół w grudniu), 51 oraz 54. Wtedy wystarczało to do mistrzostwa. W sezonie 2014/15 Ajax po 25 kolejkach miał aż 53 pkt, ale musiał uznać wyższość PSV Eindhoven. To PSV wyprzedza teraz Ajax o 1 pkt - mistrz Holandii jest niepokonany od 19 spotkań. O mistrzowie zadecyduje 9 najbliższych kolejek.

Obserwuj @sportpl

Zobacz wideo

TOP 10 najdziwniejszych nazw aren sportowych. Trzeba to zobaczyć żeby uwierzyć! [ZDJĘCIA]

Więcej o: