MLS. Katarscy właściciele PSG zainwestują w klub Davida Beckhama?

Qatar Sports Investments, właściciel PSG, chce kupić udziały w nowym klubie Davida Beckhama, który od 2018 roku ma grać w lidze MLS.

Choć klub nie ma ani nazwy, ani stadionu to Miami Beckham United, czyli właściciele nowego klubu, szukają inwestorów, którzy pomogą drużynie dołączyć do ligi już za dwa lata. Zainteresowanie ze strony Qatar Sports Investments dziwić nie powinno. David Beckham, który firmuje swoim nazwiskiem nową drużynę, swoją piłkarską karierę zakończył w PSG.

Jak przypomina BBC Beckham od lat jest łączony z Katarczykami, wspierał ich dążenia do organizacji mistrzostw świata w 2022, a później bronił tego wyboru. - Czy była korupcja czy nie, ten kraj został wybrany. Chodzi o to, by promować piłkę w nowych krajach. Na tym powinniśmy się skupiać - mówił wtedy.

Choć Qatar Sports Investments nie jest jedynym potencjalnym inwestorem, to wydaje się być faworytem. Bez względu na to, czy klub zmieni właściciela, Beckham pozostanie zaangażowany w projekt.

"Miami Beckham United tworzy fundamenty do powstania światowej klasy drużyny piłkarskiej w Miami, nasz zespół zainteresował liczne grono potencjalnych partnerów. Oceniamy możliwości, bo naszym celem jest zdobycie międzynarodowych środków oraz doświadczenia w pozyskiwaniu piłkarzy, pracowników i fanów z całego świata" - czytamy w oświadczeniu Miami Beckham United.

Amerykanka jak Neymar albo Zlatan! A jaka kontra z podaniem raboną! [STADIONY Z CZUBA]

Zobacz wideo
Więcej o: