Gwiazda światowej piłki wróci do Europy? Zaskakujący kierunek

Ronaldinho jest bliski powrotu do europejskiej piłki. Wielka gwiazda brazylijskiego futbolu negocjuje warunki kontraktu z szwajcarskim FC Sion. - W styczniu finalizujemy transfer - powiedział Marco Degenarro, dyrektor klubu.

Media w Szwajcarii obiegła sensacyjna informacja. Ronaldinho ma podpisać kontrakt z FC Sion. Dyrektor klubu , Marco Degenarro zapewnił, że przejście Brazylijczyka do ligi szwajcarskiej jest kwestią czasu.

Legendarny pomocnik poprzedni sezon spędził w swojej ojczyźnie. Reprezentował barwy Fluminense Rio de Janeiro, ale od zakończenia rozgrywek pozostaje bez kontraktu. Takiej okazji nie chce przepuścić Sion, który za wszelką cenę chce sprowadzić gwiazdę do swojej drużyny.

Brazylijskie media informują, że Ronaldinho będzie mógł podpisać nowy kontrakt dopiero po 20 stycznia. Wcześniej zawodnik pojedzie z Fluminense na pokazowy turniej na Florydę.

- Uzgodniliśmy to z organizatorami, ale końcem stycznia Ronaldinho będzie mógł podpisać kontrakt z nowym zespołem - zaznaczył Peter Siemsen, dyrektor brazylijskiego klubu.

Ronaldinho w reprezentacji narodowej rozegrał 97 meczów i strzelił 33 gole. W Europie występował w Paris Saint-Germain, Barcelonie i włoskim Milanie. Później wrócił do Ameryki Południowej, swoją grą cieszył również kibiców w Meksyku.

Zobacz wideo

Czyj to pomnik? [QUIZ]

Czy chciałbyś, żeby Ronaldinho wrócił do Europy?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.