Eredivisie. Arkadiusz Milik piłkarzem 11. kolejki ligi holenderskiej!

Napastnik Ajaksu Amsterdam i reprezentacji Polski rozegrał kapitalne zawody w sobotnim spotkaniu, w których obok Viktora Fishera oraz Davy'ego Klaassena był motorem napędowym swojego zespołu. Milik w meczu przeciwko Rodzie JC Kerkrade strzelił 2 gole i zaliczył 2 asysty.

"Milik show" rozpoczął się już w 6 minucie, kiedy to napastnik podwyższył wynik spotkania na 2:0 po rewelacyjnym podaniu Viktora Fishera. 21-latkowi pozostało tylko dołożyć nogę i skierować piłkę do bramki. Następnie wychowanek Rozwoju Katowice popisał się 2 asystami kolejno do Davy'ego Klaassena i Viktora Fishera, po czym zwieńczył swój występ piękną bramką z rzutu wolnego.

Występ Milika został doceniony przez dziennikarzy "De Teleegraf". Piłkarz nie dość, że został wybrany do 11. kolejki to dodatkowo został okrzyknięty najlepszym tej serii spotkań. Arek otrzymał wysoką notę 7.5, ale wyższe noty otrzymali koledzy z jego zespołu. Viktor Fisher został oceniony na 8.5, a Davy Klaasen i Jairo Riedewald uzyskali 8.

To był pierwszy występ Milika w wyjściowej jedenastce od 26 września. Polak w tym sezonie Eredivisie strzelił już 7 bramek i zanotował 7 asyst w 11. kolejkach.

Zobacz wideo
Więcej o: