"Le Parisien": Transfer Cristiano Ronaldo do PSG jest coraz bardziej prawdopodobny

Dwie rozkładówki w gazecie, seria artykułów w internecie oraz materiały wideo, analizy i komentarze. Wpływowy dziennik "Le Parisien" jest przekonany, że Cristiano Ronaldo przejdzie do PSG. I transferowi poświęca coraz więcej miejsca.

Wtorkowe wydanie "Le Parisien" zaskoczyło czytelników. To, co inne media nazywały plotką, sportowi dziennikarze francuskiej gazety nazwali niemal pewnym już transferem. I na jego dogłębną analizę poświęcili dwie rozkładówki w gazecie oraz prawie całe dzisiejsze wydanie internetowe.

W pierwszym z artykułów dziennikarze "Le Parisien" przedstawili sylwetkę Ronaldo i jego dylematy. Podkreślili, że Portugalczyk jest w ostatnich tygodniach bardzo zagadkowy. "Z jednej strony nie wyklucza powrotu do Manchesteru United, z drugiej mówi o tym, że chce zostać w Realu, a jeszcze innym razem twierdzi, że jeszcze nie wie, co zrobi po sezonie" - czytamy.

W osobnym materiale znajdujemy rozmowę z byłym prezydentem Realu Ramonem Calderonem, który nie wyklucza, że Ronaldo faktycznie przejdzie do PSG. Ale tylko po wygaśnięciu kontraktu z Realem. - Słyszałem z wielu stron o silnym zainteresowaniu Ronaldo ze strony PSG. To byłby dla tej drużyny piłkarz bezcenny - powiedział w wywiadzie Calderon. Bezcenny także dlatego, że odejść z Paryża - jak informują dziennikarze - planuje inny gwiazdor - Zlatan Ibrahimović.

W kolejnym z tekstów czytamy, że kluczową rolę przy podjęciu decyzji przez Ronaldo odegra jego agent Jorge Mendes. Ronaldo jest z nim bardzo zżyty i każdą ważną decyzję w karierze sportowej konsultuje, a wręcz powierza swojemu menedżerowi. "Tylko jeśli Mendes będzie zadowolony z warunków zaproponowanych przez katarskich właścicieli PSG, Ronaldo przejdzie do Ligue 1" - czytamy.

Francuzi wspominają także o zażyłości, jaka łączy prezydentów obu klubów - Florentino Pereza i Nassera Al-Khelaifiego, który "w końcu chce zacząć wydawać na swoją drużynę prawdziwe pieniądze".

Czy francuscy dziennikarze faktycznie dysponują źródłami, które mogą wiedzieć więcej na temat ewentualnej transakcji? Warto dodać, że to bardzo wpływowy tytuł, który stroni od plotek i niesprawdzonych informacji.

Umowa Ronaldo z Realem obowiązuje do 2018 roku.

Zobacz wideo

Cristiano Ronaldo dostał od Realu specjalną nagrodę, ale są kontrowersje [ZDJĘCIA]

Więcej o: