Liga turecka. Ustawiony mecz Galatasaray z Genclerbirligi? Wniosek do prokuratury po dziwacznym zachowaniu bramkarza [WIDEO]

Galatasaray Stambuł pokonał 1:0 Genclerbirligi w sobotnim meczu tureckiej Superligi. Jedyna bramka padła po golu Wesleya Sneijdera. Golu dziwnym ze względu na nietypowe zachowanie bramkarza rywali, który wyglądał tak, jakby cofnął rękę, żeby nie obronić strzału.

Była 66. minuta meczu. Sneijder oddał strzał zza pola karnego. Bramkarz Genclerbirligi Ferhat Kaplan rzucił się w dobrą stronę, ale można odnieść wrażenie, że w ostatniej chwili cofnął rękę, żeby nie odbić piłki. Gdyby ją trzymał wyprostowaną, prawdopodobnie obroniłby strzał.

 

Ta sytuacja odbiła się szerokim echem w Turcji, gdzie na nowo rozgorzała dyskusja o ustawianiu meczów. Prezes Genclerbirligi Ilhan Cavcav zapewnił, że jego bramkarz nie puścił gola celowo. Stwierdził tylko, że "mógł lepiej się zachować i mocniej wyciągnąć rękę".

Zwycięstwo pomogło Galatasaray zachować trzy punkty przewagi nad drugim Fenerbahce. Cała sytuacja nie spodobała się również trzeciemu w tabeli Beskitasowi. Klub złożył wniosek do prokuratury o podejrzenie popełnienia przestępstwa ustawienia meczu.

Jak dobrze znasz polskich piłkarzy? Rozpoznasz ich po sylwetkach? [QUIZ]

źródło: Okazje.info

Czy bramkarz Twoim zdaniem celowo nie obronił tego strzału?
Więcej o: