Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

UEFA z ulgowym finansowym fair play dla klubów z Rosji i Ukrainy

UEFA zapowiedziała, że jest gotowa złagodzić reguły Finansowego Fair Play dla klubów z Rosji i Ukrainy, które cierpią z powodu ekonomicznych kłopotów

Wprowadzone przed sezonem 2011-2012 Finansowe Fair Play pozwala klubom wydawać tyle, ile zarobią. Miało to zniechęcać kluby do zadłużania się ponad stan, a te, które reguł nie respektowały i popadały w długi, byłyby m.in. wyrzucane z rozgrywek Ligi Mistrzów czy Ligi Europy.

W ostatnich miesiącach z powodu wojny na Ukrainie i sankcji nałożonych na Rosję gospodarki obu krajów są w kryzysie. Kurs rubla i hrywny znacząco się osłabił, przez co wiele klubów znalazło się w poważnych tarapatach finansowych, nie stać ich na płacenie wysokich pensji zagranicznym piłkarzom, często zarabiającym w dolarach czy euro.

UEFA w oświadczeniu przesłanym Associated Press poinformowała, że weźmie sytuację w obu krajach pod uwagę przy badaniu dokumentów tamtejszych klubów, ale nie oznacza to, że zasady Finansowego Fair Play rosyjskich i ukraińskich drużyn nie dotyczą.

Dla kogo oni grają? David de Gea i Edurne [KLIKNIJ]

źródło: Okazje.info

Więcej o: