Eredivisie. Dziewiąty gol Milika w lidze

Arkadiusz Milik zdobył gola dla Ajaxu w wyjazdowym meczu z Willem II. Mecz zakończył się remisem 1:1.

Polak trafił do siatki w 37. minucie po podaniu Lasse Schone. Piłkę po jego strzale odbił obrońca, co zmyliło bramkarza. To jego dziewiąte trafienie w tym sezonie, dzięki czemu zajmuje obecnie wraz z kilkoma innymi zawodnikami 7. miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców ligi holenderskiej.

Mimo bramki Polaka Ajax nie wygrał tego spotkania. W 52. minucie meczu do wyrównania doprowadził Messaoud i mecz zakończył się remisem 1:1. Ajax zajmuje drugie miejsce w tabeli Eredivisie. Dotychczas zgromadził 50. punktów. Prowadzi PSV (64 punkty).

Ajax jest rywalem Legii Warszawa w 1/16 finału Ligi Europy. W pierwszym spotkaniu w Amsterdamie Ajax wygrał 1-0 właśnie po golu Milika.