Eredivisie. Milik zmieniony w holenderskim klasyku, fatalny Ajax

Tylko 45 minut zagrał Arkadiusz Milik w holenderskim klasyku pomiędzy Ajaksem a Feyenoordem Rotterdam. Polak słabo zaprezentował się w pierwszej połowie i został zmieniony przez Islandczyka Kolbeinna Sightorssona.

Polak już w drugiej minucie oddał strzał, ale ten został zablokowany. Przez pozostałe 43 minuty nie zdołał uderzyć na bramkę Feyenoordu ani razu. Jego Ajax głównie się bronił, a grę prowadzili i kontrolowali goście. Milikowi pozostała jedynie praca w pressingu; naciskał bramkarza oraz obrońców Feyenoordu, ale nie przyniosło to żadnego efektu.

Jego najlepsze zagranie w tym meczu nastąpiło w... obronie. Kolejne rzuty rożne sprawiały Ajaksowi ogromny problem. Po jednym z nich piłka leciała już do pustej bramki, ale Milik, stojąc na linii bramkowej, zdołał wybić piłkę głową. Nastąpiło to pod koniec pierwszej połowy; na drugą już nie wyszedł.

W niej nie zmieniło się zbyt wiele. Feyenoord nadal przeważał, a Ajax się bronił. Kuriozalna sytuacja miała miejsce w 76. minucie. Boetius uderzał głową z najbliższej odległości, piłka leciała do bramki, ale na linii odbiła się od nogi Colina Kazima-Richardsa, napastnika Feyenoordu. Amsterdamczycy przez cały mecz oddali tylko 5 strzałów, w tym 1 celny. Rotterdamczycy oddali 20 uderzeń i 6 na bramkę. Mieli również przewagę w posiadaniu piłki (57 procent). Więcej o tym spotkaniu i dlaczego ważne ono było dla Legii Warszawa (jest rywalem Ajaksu w 1/16 Ligi Europy), przeczytasz w tekście Michała Zachodnego.

Z tego remisu najbardziej zadowolone jest PSV Eindhoven, które powiększyło swoją przewagę zarówno nad Ajaksem, jak i Feyenoordem. PSV ma 49 pkt, Ajax 43, a Feyenoord 35.

Statystyki Milika: (za whoscored.com)

- 1 strzał (zablokowany)

- 20 kontaktów z piłką

- 9 na 11 podań celnych

- 2 wygrane pojedynki główkowe

- 1 wybicie

- 1 faul

- 1 zablokowany strzał

- 2 razy złapany na spalonym

- 4 złe przyjęcia piłki (najwięcej)

Więcej o: