Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Piłka nożna. Łukasz Szukała podpisał kontrakt z arabskim Al-Ittihad

Obrońca reprezentacji Polski Łukasz Szukała został w poniedziałek piłkarzem klubu z Arabii Saudyjskiej Al-Ittihad. 30-letni stoper podpisał obowiązujący od lipca dwuletni kontrakt.

Szukale za pół roku kończyła się umowa ze Steauą Bukareszt, dlatego już teraz mógł podpisać kontrakt z nowym pracodawcą. Reprezentant Polski jeszcze zimą może przeprowadzić się do Arabii Saudyjskiej, jeśli do porozumienia z właścicielem Steauy Gigim Becalim dojdą szefowie arabskiego klubu.

Według portalu polsatsport.pl 30-letni Polak za dwa lata gry w Al-Ittihad zarobi blisko 4 miliony euro (rocznie ok. 1,7 mln). Szukała wynegocjował również dom, samochód, bilety lotnicze i dodatkowe premie za sukcesy.

Reprezentant Polski, występujący w Steaule od 2010 roku (zdobył dwa mistrzostwa kraju), ostatnio był nagradzany w Rumunii jako najlepszy obcokrajowiec i obrońca ligi.

Szukała jest drugim po występującym w Al-Nassr Adrianie Mierzejewskim Polakiem, który będzie grał w saudyjskiej lidze. Nowy klub Szukały, Al-Ittihad, to sześciokrotny mistrz Arabii Saudyjskiej i dwukrotny triumfator Azjatyckiej Ligi Mistrzów.

Zobacz najlepsze bramki weekendu! [WIDEO]

Czy transfer Szukały do Al-Ittinhad to dobry wybór Polaka ze sportowego punktu widzenia?
Więcej o: