Championship. Boruc nie zawodzi. Jego Bournemouth gromi 8:0

Klub Championship AFC Bournemouth w składzie z Arturem Borucem w sobotę rozbił na wyjeździe Birmingham aż 8:0. Polski bramkarz w 53. minucie obronił rzut karny.

Zagłosuj na aplikację Sport.pl LIVE!

Bournemouth po wygranej awansował na czwarte w tabeli Championship miejsce oznaczające prawo do gry w barażach o Premier League. Drużyna Boruca, wypożyczonego do stycznia z Southampton, imponuje formą, wygrywając aż pięć z ostatnich sześciu meczów.

W sobotę Bournemouth zdemolował na wyjeździe Birmingham aż 8:0. Kluczowy okazał się początek spotkania, bo gospodarze pierwszego gola stracili już w 3. minucie (trafienie Pitmana), a od 8. minuty musieli grać w osłabieniu po czerwonej kartce dla Edgara.

Przed przerwą bramki dla gości zdobyli Wilson i Ritchie. W drugiej połowie trafiali Pugh (hat trick) i Rantie (dwa razy, w tym z rzutu karnego).

W 53. minucie jedenastkę zmarnował piłkarz Birmingham Caddis.

Bournemouth z 24 pkt traci do lidera Derby dwa oczka.