Liga grecka. AEK ukarany odebraniem punktów jest blisko spadku

AEK Ateny jest bliski spadku z greckiej Super League, po raz pierwszy w 89-letniej historii klubu. To następstwo kary odjęcia trzech punktów za wybryki kiboli w meczu z Panthrakikosem.

Więcej o problemach AEK Ateny

Podczas niedzielnego meczu AEK z Panthrakikosem na Stadionie Olimpijskim na boisko wbiegli kibole i sędzia przerwał mecz. Ateński klub przegrywał 0:1, ale meczu nie dokończono, a gospodarzy ukarano walkowerem 0:3. Dodatkowo AEK został ukarany grzywną w wysokości 4 tys. euro i odjęciem trzech punktów w tym sezonie i dwóch w kolejnym. Zasłużony klub może go spędzić w niższej lidze.

W uzasadnieniu komitet dyscyplinarny przytoczył protokół meczowy spisany przez sędziego Stavrosa Tritsonisa, w którym podkreślił on, że meczu nie dało się kontynuować, a warunki na boisku i wokół niego były katastrofalne.

Po uwzględnieniu kary AEK zajmujący 15. miejsce w tabeli na kolejkę przed końcem traci do bezpiecznej pozycji pięć punktów. Klub ma tydzień na złożenie odwołania. Jeżeli kara się utrzyma, AEK spadnie z ligi.

Odjęcie punktów to rezultat zaostrzonych przepisów uchwalonych przez grecki rząd, by zwalczyć przemoc na stadionie. Przed rokiem podobna kara spotkała Panathinaikos po tym, jak kibole wbiegli na boisko w meczu z Olympiakosem Piraeus.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS i na Androida

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.