Piłka nożna. Beckham został ambasadorem ligi chińskiej

David Beckham został ambasadorem Chinese Super League (CSL), piłkarskiej ligi chińskiej. Ma jej pomóc w poprawie wizerunku nadszarpniętego z powodu skandalu z ustawianiem wyników spotkań.

"Na rok 2013 mija dwadzieścia lat od początków zawodowej piłki w Chinach i objęcie patronatu nad nią ze strony Davida Beckhama spowoduje wzrost światowego zainteresowania futbolem w Chinach i CSL" - czytamy w oświadczeniu ligi.

- Jestem zaszczycony, że poproszono mnie, bym objął tak istotną rolę w tak specjalnym dla chińskiej piłki czasie - powiedział Beckham. - Jestem podekscytowany perspektywą promowania najwspanialszego sportu świata wśród chińskich kibiców, którzy, jak widziałem na własne oczy, coraz bardziej interesują się piłką - dodał.

Chińczykom udało się przyciągnąć do ligi gwiazdy, takie jak Nicolas Anelka i Didier Drogba czy trener Marcello Lippi, ale wspomniani napastnicy szybko wrócili do Europy. Jeszcze większym problemem jest piłkarska afera korupcyjna, w której skazano już 58 osób, w tym dwóch prezesów klubów.

Sezon ligi chińskiej startuje w piątek 8 marca. 37-letni Beckham od rundy wiosennej gra we francuskim Paris Saint-Germain.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na smartfony

Więcej o: