Liga rosyjska. Media: Zenit chce dać 10 milionów euro za Obraniaka!

Rosyjskie media informują, że Zenit gotowy jest wyłożyć ogromne pieniądze za Ludovica Obraniaka. O planowanym transferze napisały ?Izwiestia?. Z artykułu można się dowiedzieć, że świetna gra Obraniaka w Girondins Bordeaux zrobiła wielkie wrażenie na Luciano Spallettim, trenerze aktualnego mistrza Rosji. A że jednym z głównych celów Zenita jest znalezienie środkowego pomocnika, klub gotowy jest wyłożyć na transfer aż 10 mln euro.

Dziennikarz rozmawiał z Jean-Christophem Thouvenelem, menedżerem reprezentanta Polski, który potwierdził informacje o zainteresowaniu Obraniakiem. - Podchodzimy do tego bardzo poważnie - przyznał agent. Jego zdaniem z Bordeaux niezbyt chce wypuścić jednego ze swoich liderów, ale wszystko zależy od oferty złożonej przez Rosjan. - Zenit należy do grupy najlepszych klubów na świecie, a w takich chce grać wielu piłkarzy.

Obraniak w ubiegłym roku przeszedł z Lille do Bordeaux za milion euro, ale teraz - według Rosjan - jest wart dużo więcej. W Zenicie reprezentant Polski musiałby rywalizować z Siergiejem Siemakiem, Konstantunem Zyrianowem czy Romanem Szyrokowem. Wszyscy mają już ponad 30 lat i ich kariera zbliża się do końca. Gazeta cytuje też byłego zawodnika drużyny z Sankt Petersburga Sergieja Wiedieniejewa, który przypomina, że przed sezonem Zenit kupił za 40 mln euro Belga Axela Witsela. To także środkowy pomocnik. - Lecz w takich sytuacjach wszystkie transferowe decyzje należą do głównego trenera. Jeśli on uważa, że należy kupić jeszcze jednego rozgrywającego, to oznacza, że drużyna tego potrzebuje. Klubowi na pewno nie przeszkodzi jeszcze jeden piłkarz najwyższej klasy - uważa Wiedieniejew.

Przypomnijmy, że Zenit chce też kupić Bartosza Salamona, 21-letniego stopera Brescii. Oferuje za niego 5 mln euro.

Najwięcej do tej pory zapłacono za Polaka 7,1 miliona euro. Tyle kosztował Jerzy Dudek, gdy przechodził z Feyenoordu Rotterdam do FC Liverpoolu.

Więcej o:
Copyright © Agora SA