Liga portugalska. Fantastyczna bramka Nemanji Maticia

W niedzielnym hicie ligi portugalskiej Benfica Lizbona zremisowała na własnym stadionie z FC Porto 2:2. Ozdobą meczu była fantastyczna akcja gospodarzy zakończona bramką na 1:1, którą zdobył Nemanja Matić. Wszystkie cztery gole padły w... 9 minut.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na smartfony

Benfica i Porto to drużyny, które przewodzą portugalskiej lidze - w niedzielę odwieczni rywale spotkali się w meczu na szczycie. Wynik meczu otworzył już w 7. minucie Mangala, który dał prowadzenie Porto. Odpowiedź gospodarzy była natychmiastowa - dwie minuty później po rzucie rożnym gospodarze przeprowadzili kapitalną zespołową akcję, którą strzałem z powietrza wykończył Nemanja Matić. Sami zobaczcie:

Po 16 minutach meczu na Estadio Estádio da Luz było już 2:2. Bramkę na 2:1 dla Porto zdobył Martinez, dwie minuty później wyrównał Gaitan. Kibice nie doczekali się na więcej bramek.

Po 14 kolejkach w tabeli na prowadzeniu jest Benfica (36 punktów), tuż za nią czai się Porto (33 punkty), które jednak ma jeden mecz rozegrany mniej.