Dwaj zawodnicy ligi argentyńskiej podejrzani o doping zawieszeni

Argentyńska Federacja Piłkarska (AFA) zawiesiła tymczasowo Lucasa Bernardiego i Gustavo Canalesa, którzy są podejrzewani o stosowanie dopingu. Dalsze konsekwencje AFA wyciągnie wobec zawodników po następnych testach.

Pierwsze badania przeprowadzono po październikowych i listopadowych meczach ligi argentyńskiej. Wyniki Bernardiego z Newell's Old Boys oraz Canales z Arsenalu były pozytywne. Obaj gracze są na razie tylko podejrzani. AFA zadecydowała jednak, że obu graczy zawiesza, ale nie poinformowała jednocześnie, jakie zakazane środki znaleziono w pierwszych próbkach. Piłkarze przejdą niedługo kolejne testy.

Bernardi ma 35 lat i przez połowę swojej kariery występował w barwach Newell's. Przez kilka sezonów grał też w Monaco, z którym w 2004 roku dotarł do finału Ligi Mistrzów. Zawodnik sześciokrotnie wystąpił też w reprezentacji Argentyny.

Gustavo Canales rozegrał jedno spotkanie w reprezentacji Chile, ale ma również argentyński paszport. Zanim trafił do Argentyny, z chilijskim Universidad wygrał w 2011 roku rozgrywki Copa Sudamericana. Później przez rok grał w Chinach.

Więcej o: