Piłka nożna. Guus Hiddink kończy karierę

Anży Machaczkała jest ostatnią drużyną trenowaną przez Guusa Hiddinka. Holender poinformował na łamach "De Telegraaf", że w przyszłym roku zakończy karierę.

Profil Sport.pl na Facebooku - 101 tysięcy fanów. Plus jeden? 

Drużyna Hiddinka zajmuje obecnie trzecie miejsce w tabeli ligi rosyjskiej i zapewniła sobie awans do fazy pucharowej Ligi Europejskiej. Jednak Hiddink podkreśla, że niezależnie od tego, co uda mu się osiągnąć w najbliższych miesiącach, po zakończeniu sezonu skończy karierę szkoleniową.

- Nie miałem zamiaru pracować dużo dłużej, kiedy tu przychodziłem, więc po zakończeniu sezonu mówię stop. Mam 66 lat i można powiedzieć, że dość już przeżyłem. Nie chcę popaść w rutynę. Anży jest ostatnią drużyną, którą prowadzę - powiedział.

Hiddink to były trener m.in. Realu Madryt, Chelsea, Valencii i PSV Eindhoven. Pracował też z reprezentacjami Holandii, Turcji, Rosji, Korei Południowej i Australii.

Największe sukcesy odnosił na arenie międzynarodowej - Rosję doprowadził do półfinału Euro 2008, z Koreą Południową zajął czwarte miejsce na MŚ 2002. W 2002 roku został też wybrany na najlepszego menedżera świata przez magazyn "World Soccer".

Więcej o: