Liga brazylijska. Sędzia nie uznał bramki, bo obejrzał powtórkę tv?

W meczu brazylijskiej ekstraklasy Hernan Barcos z Palmeiras strzelił bramkę ręką. Sędzia główny i liniowy gol uznali. Decyzję cofnięto dopiero po interwencji sędziego technicznego. Internacional oskarżył arbitra o to, że rękę zauważył dopiero na powtórce wideo, a używania ich zabrania FIFA. Czy doszło do naruszenia regulaminu?

Wprowdzić powtórki wideo! Zgadasz się? Wejdź na Facebook/Sport.pl ?

W 62. minucie spotkania Hernan Barcos zdobył "boską ręką" wyrównującą bramkę dla Palmeiras. Zarówno sędzia główny spotkania jak i sędzia liniowy nie zauważyli oszustwa. Szybko piłkarze Internacional otoczyli arbitra, sprzeciwiając się jego decyzji. Gdyby nie sędzia techniczny, prowadzący spotkanie pewnie decyzji by nie zmienił.

Nieuznany gol skłonił Palmeiras do złożenia protestu. Pokrzywdzony klub oskarżył technicznego o wykorzystanie powtórki wideo, czego zabrania FIFA. - Nie orzekamy, czy bramka została zdobyta ręką, czy też nie, ale używanie powtórek wideo jest zabronione. Jeśli jednak jej użyto, były też inne sporne sytuacje w meczu, którym należałoby się przyjrzeć raz jeszcze. Nasz piłkarz był faulowany przy pierwszej bramce dla Internacional - powiedział po meczu Gilson Kleina.

Pierwszą bramkę na stadionie Beira-Rio zdobył Luan w 22. minucie. Wyrównał równo z gwizdkiem kończącym pierwszą połowę Fred. Zwycięskiego gola zdobył Rafael Moura.

Gol zdobyty przez Hernana Barcosa "boską ręką", dałby Palmeiras remis 2:2, a punkty podzieliłby między siebie oba kluby. Palmeiras zajmują obecnie 18. miejsce i są w strefie spadkowej.

Liga australijska - Del Piero uczcił golem jubileusz ?

Czy sędziowie w piłce nożnej powinni korzystać w kluczowych sytuacjach z wideo?