Piłka nożna. Fabio Capello negocjuje z Anży Machaczkałą

Fabio Capello, który zrezygnował z posady selekcjonera reprezentacji Anglii, przyleciał do Moskwy, by negocjować warunki ewentualnej współpracy z Anży Machaczkałą - donosi rosyjski ?Sport Express?

Profil Sport.pl na Facebooku - 32 tysiące fanów. Plus jeden? 

65-letni włoski trener, który był w kręgu zainteresowań Anży już wcześniej, przyleciał do Moskwy zaledwie trzy dni po swojej rezygnacji. W sobotę rosyjskie media podały nawet, że niedawno zatrudniony szkoleniowiec - Jurij Krasnożan - został zwolniony. Klub nie potwierdził jednak tych doniesień. Poinformował tylko, że przyszłość Krasnożana wyjaśni się w poniedziałek.

Niewykluczone, że Capello może zastąpić nie trenera, a dyrektora generalnego Sosłana Soziewa, który już oficjalnie stracił posadę. - Potrzebujemy zmian w klubie - stwierdził wiceprezes Anży German Christiakow.

Założoną w 1991 roku Anży Machaczkałę kupił w ubiegłym roku multimiliarder Sulejman Kerimow. Od tego czasu klub z Dagestanu przyciąga gwiazdy futbolu, jak Samuel Eto'o, czy Roberto Carlos. Capello może być kolejnym głośnym nazwiskiem, które skusił Kerimow.

Oficjalnym powodem rezygnacji Capello z funkcji selekcjonera reprezentacji Anglii było odebranie opaski kapitańskiej Johnowi Terry'emu przez miejscową federację pilkarską.

Angielska prasa po odejściu Capello (ZDJĘCIA)

Więcej o: