Grecki futbol w chaosie. Rozgrywki 2. i 3. ligi zawieszone przez kryzys

Futbol naszego rywala grupowego na Euro 2012 znalazł się w chaosie, po tym jak zawieszono rozgrywki greckiej drugiej i trzeciej ligi. Powodem są problemy finansowe ligi, która wciąż nie otrzymała zaległych pieniędzy od sponsora. Jest nim publiczny totalizator OPAP, który z powodu kryzysu i zamieszek na stadionach przeciąga podpisanie umowy.

Rozgrywki ligowe miały wystartować 13 lutego, jednak z powodu "załamania finansowego" postanowiono, że do tego nie dojdzie. "Jednogłośnie zdecydowaliśmy o zawieszeniu Ligi Piłkarskiej i Drugiej Ligi Piłkarskiej" - głosi oświadczenie wydane przez władze ligi.

"Kluby nie były w stanie zrealizować podstawowych kosztów operacyjnych, nie notują także żadnych dochodów z jakichkolwiek źródeł od maja 2011" - czytamy dalej. Z tego powodu piłkarze nie mają ubezpieczeń, a także nie otrzymują wynagrodzeń.

OPAP zamroził wypłacanie świadczeń sponsorskich pod koniec ubiegłego sezonu z powodu regularnie powtarzających się zamieszek jakie wybuchały na greckich stadionach. Od tego momentu greckie kluby z niższych klas straciły swoje główne źródło dochodu.

Problemy finansowe nie omijają także klubów z najwyższej klasy rozgrywkowej - Aris Saloniki, który zatrudnił Michała Probierza, nie płacił regularnie piłkarzom. Było to powodem rezygnacji polskiego trenera z tego stanowiska.

Piłkarze reprezentacji Niemiec trenują na rowerach ?

Pepe zdeptał dłoń Messsiego - zobacz jego największe "wybryki" [WIDEO] ?

Więcej o: