Liga rosyjska. Samuel Eto'o zamierza zakończyć karierę w Anży

Czterokrotnie wybierany najlepszym piłkarzem Afryki, były napastnik FC Barcelony i Interu Mediolan zapowiedział, że w Anży Machaczkała będzie grał aż do zakończenia kariery.

- Odkąd dołączyłem do Anży, nawet przez myśl mi nie przeszło, że mógłbym opuścić klub. Nawet w jednej sekundzie - powiedział Samuel Eto'o. - Co więcej, zamierzam tu grać aż do końca kariery.

Do Rosji Kameruńczyk trafił w sierpniu 2011 roku. Z roczną gażą wysokości około 20 milonów euro, jest piłkarzem zarabiającym najlepiej na świecie.

- Jestem szczęśliwy, że gram w Anży i jestem zamierzam wygrać coś dużego z moim klubem. Może osiągniemy coś w Lidze Mistrzów, jeśli będziemy mieli wystarczająco dużo szczęścia. Mam nadzieję, że pogram tutaj jeszcze z 5-6 lat, zanim zawieszę buty na kołku - zapewnia Eto'o.

W Anży oprócz byłego napastnika FC Barcelony grają również inni znani piłkarze: Jurij Żirkow i Roberto Carlos. Mimo to, po rundzie jesiennej w tabeli rosyjskiej Premier League zajmują dopiero siódmą pozycję, za klubem z Sankt Petersburga.

Klub z Machaczkały na co dzień z powodów bezpieczeństwa trenuje w Moskwie. Do stolicy Dagestanu jeżdżą tylko, aby rozgrywać mecze w roli gospodarzy.

Seksistowskie komentarze trenera Ipswich ?

Więcej o: