Piłka nożna. Mecz Pucharu Holandii pomiędzy Ajaksem a AZ będzie powtórzony

Przerwany w 38. minucie mecz Pucharu Holandii pomiędzy Ajaksem Amsterdam a AZ Alkmaar zostanie powtórzony 19. stycznia przy pustych trybunach. Powodem przerwania spotkania, które rozgrywano 20 grudnia było wtargnięcie kibola na murawę.

Zero kontrowersji, żartów i luzu? To nie Facebook/Sportpl ?

W trakcie pierwszej połowy meczu na murawę stadionu w Amsterdamie wbiegł 19-latek, zaatakował kopnięciem bramkarza AZ Alkmaar Estebana Alvarado, a po chwili się przewrócił. Rozwścieczony Alvarado dopadł leżącego kibola i zaczął go kopać. Sędzia podbiegł do walczących, przerwał bójkę i ukarał gracza AZ Alkmaar czerwoną kartką. Ostatecznie została ona anulowana przez holenderską federację.

Po całym zamieszaniu trener gości Gert Jan Verbeek nakazał swoim piłkarzom opuścić boisko i zejść do szatni. Sędzia przerwał mecz, co spowodowało poważne zamieszki w Amsterdamie. Policja użyła armatek wodnych, a dwudziestu pięciu uczestników awantur zostało zatrzymanych. Jak poinformowano policja, większość odpowie za akty chuligaństwa, a niektórzy za posiadanie środków pirotechnicznych.

Zobacz zdarzenie na Zczuba.tv

- Decyzja była łatwa do podjęcia. Wybieraliśmy jedynie pomiędzy dokończeniem meczu, a jego powtórzeniem - powiedział dyrektor Holenderskiego Związku Piłki Nożnej Bert van Oostveen.

Mecz został przerwany przy stanie 1:0 dla Ajaksu.

Superbohaterowie i antybohaterowie stadionów Polski i świata w 2011 roku

Więcej o: